Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 017 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Barrack Obama tańczy w rytmie Gehlena

niedziela, 03 czerwca 2012 23:12
Skocz do komentarzy

Administracja Białego Domu jest przesiąknięta także przez niemieckie kanały wpływu 

 

Nazwanie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej niemieckich hitlerowskich obozów kocentracyjnych  - " polskimi obozami śmierci "  wywołało szok i niedowierzanie w naszym kraju . Wiele osób i środowisk protestując przeciw tej haniebnej wypowiedzi Baracka Obamy zrzucało ją na karb ignorancji lub nawet przejęzyczenia samego prezydenta Obamy , część na niedopatrzenie urzędników z  jego administracji , którzy mu takie wystąpienia zwykle wcześniej przygotowują .

My jednak postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie bardziej wnikliwie , aby móc postawić właściwą diagnozę . Kluczem do zrozumienia problemu jest ustalenie źródła mocno zakorzenionego w świadomości wielu ludzi na Zachodzie stereotypu " polskie obozy śmierci " . Komu zależy na podtrzymaniu tego stanu rzeczy ? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w odtajnionych niedawno archiwach niemieckiego wywiadu BND z okresu  jego raczkowania . Otóż jak podaje portal Diarium pl. na pomysł określenia " polskie obozy koncentracyjne " wpadł w 1956 roku Adolf Benzinger - szef zachodnioniemieckiego kontrwywiadu , zwanego wówczas Agencją 114 , podległą Organizacji Reinharda Gehlena . Była to mistrzowsko przeprowadzona gra operacyjna . Stawką było zdjęcie embarga na zachodnioniemieckie produkty na rynkach światowych , co się udało i w konsekwencji przyczyniło się do słynnego zachodnioniemieckiego cudu gospodarczego . Operacja Benzingera była znakomicie przemyślana . Ruszyła szeroko zakrojona kampania propagandowa uruchamiona na zasadzie stopniowania za pomocą metody rzekomej oczywistości . Na początku zaczęto używać tego terminu w zachodnioniemieckich gazetach . Gdy okazało się , że nikt się nie sprzeciwia uruchomiono wpływy w gazetach amerykańskich . Niemcy już w okresie dwóch wojen światowych pokazali , że mają silną agenturę w Stanach Zjednoczonych . Nikt tam jej nie namierzył , więc mogła swobodnie dalej pączkować na szczeble decyzyjne w tym kraju . Dodatkowym atutem Organizacji Gehlena - późniejszego BND była ścisła współpraca z CIA przynosząca obopólne korzyści . Ignorancka wypowiedź Barracka Obamy i innych wcześniejszych przedstawicieli władz tego państwa na temat Polski pokazuje pod jak silnym wpływem tych agentur ujawniających się dotychczas na niwie polityki historycznej to państwo jest . W związku z tym należy zdać sobię sprawę z faktu , że to nie tylko szowinistyczne środowiska żydowskie w Stanach Zjednoczonych , często współpracujące z niemieckimi agenturami przeciwko Polsce i Polakom ( o czym kiedyś pisał nieodżałowanej pamięci generał Tadeusz Walichnowski ) mają wpływ na Biały Dom , są tam też urzędnicy będący klasycznymi agentami wpływu , których amerykańskie służby nie są w stanie namierzyć , gdyż nie znają algorytmów ich działania .Dowodem na to jest list prezydenta Obamy do prezydenta Bronisława Komorowskiego , w którym Obama wprawdzie ubolewa z powodu jak to określił pomyłki , ale w liście używa bardziej i chętniej terminów " nazistowska okupacja " , czy " nazistowskie obozy śmierci " . Tylko raz używa terminu " niemieckie " . Tak wygląda sprostowanie Białego Domu wyraźnie inspirowane przez niemieckie kanały wpływu . Na takie "sprostowanie" już jednak nie ma protestów . A bezkarność urzędnicza trwa .

Przewodnią rolę w kształtowaniu opinii za Oceanem odgrywają jednak amerykańskie media , gdzie agentur inspirujących też nie brakuje . Przykładem jest choćby znana dziennikarka Debbie Schlussel , która kilka dni po skandalicznej wypowiedzi Obamy napisała tak : " Oburzenie na pseudogafę prezydenta Obamy o polskich obozach śmierci jest śmiechu warte , bo Polacy wymordowali miliony Żydów " . To pokazuje jak silny jest wpływ tego typu kanałów inspiracyjnych - współpracujących w amerykańskich mediach.

Czas , żeby amerykańskie służby specjalne zdały sobie sprawę , że w ich kraju szpiegują nie tylko Rosjanie i Chińczycy . Są też inni , którzy mają świetne rozeznanie w amerykańskim kodzie społeczno kulturowym . My jednak wątpimy w skuteczność amerykańskich służb na odcinku przeciwniemieckim . Dotychczas tylko Polacy i Brytyjczycy byli w stanie się im skutecznie przeciwstawić , a z tego co wiemy to amerykańskie specsłużby nie korzystają z tych wzorców . Konsekwencje są aż nadto widoczne  .

 

 

Redakcja PMN

Podziel się
oceń
1
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 23 lipca 2016 15:31

  ok

  autor serenka2335

  blog: http://kamahimplast.ru/board/tools.php?event=profile&pname=avutuqo

 • dodano: 02 maja 2016 23:32

  Dobry wpis

  autor irenka71

  blog: http://www.dvgtech.pro/index.php?title=prace mgr

 • dodano: 28 lutego 2016 10:00

  Tak trzymać

  autor filip41

  blog: http://www.playterritory.com/profile/736230/ahyhuc.html

 • dodano: 11 lutego 2016 23:50

  dobry wpis

  autor zuzkazpoznania62

  blog: http://studentpotrafi.pl/user/rolan45

 • dodano: 01 lutego 2016 5:18

  bardzo dobry wpis

  autor kuba3474

  blog: http://bbs.win8room.com/home.php?mod=space&uid=316

 • dodano: 16 maja 2015 22:23

  bezpłednie ujęte

  autor 53

  blog: http://pisaniepracogłoszenia.tgory.pl/pisaniepracdyplomowychwarszawa

 • dodano: 18 sierpnia 2014 5:29

  Interesująca strona!

  autor Arnold

  blog: http://tinyurl.com/ld7jpxl

 • dodano: 16 sierpnia 2014 3:00

  Kapitalna strona!

  autor Seba

  blog: http://tinyurl.com/laa7b4b

 • dodano: 20 czerwca 2012 18:34

  Szanowna Emilio86 !
  Pięknie dziękujemy za uznanie .
  Redakcja PMN

  autor Redakcja PMN

  blog: PMN bloog

 • dodano: 20 czerwca 2012 14:58

  Bardzo interesujący wpis, niecierpliwie oczekuję na więcej. Co więcej cały serwis jest udany i jak najszybciej dodaję go do swych zakładek.

  autor Emilia86

  blog: telewizja.livejournal.com

 • dodano: 15 czerwca 2012 0:51

  Szanowny oligofreniku !
  Nie należy jednak łączyć tych dwóch spraw , wszak Donald Tusk potępił zachowanie Obamy a nie przemilczał .
  Serdecznie pozdrawiamy
  Redakcja PMN

  autor Redakcja PMN

  blog: PMN bloog

 • dodano: 07 czerwca 2012 0:22

  Proszę zwrócić uwagę. W tym czasie co Obama celowo to wypowiedział to kto i gdzie jaki medal dostał.


  Pozdrawiam

  autor oligofrenik

  blog: oligofrenik.bloog.pl

 • dodano: 05 czerwca 2012 22:17

  Witamy Amatorze !
  Zasługi portalu diarium pl. dla walki o prawdę obiektywną są nieocenione , dziękujemy za artykuł o Agencji 114 i tej słynnej operacji dezinformacyjnej , dlatego też nie ukrywamy , że bardzo nam to pomogło w pisaniu naszego tekstu . Ta sprawa przemilczenia przez duże stacje telewizyjne twojej prośby to niezwykle ciekawy komunikat , który stał się informacją . Otóż wyobraź sobie Amatorze , że z tego typu blokadą medialną już mieliśmy okazję się zetknąć 11 lat temu przy okazji kłamstwa o Jedwabnem , gdy zwracaliśmy uwagę reżimowym dziennikarzom na niemiecką inspirację tej prowokacji , gdy ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński zgodził się na ekspertyzę balistyczną pocisków w Niemczech , gdzie stwierdzono , że pochodziły z I wojny światowej . Polskim balistykom nie dano możliwości pracy . Media reżimowe na czele z Gazetą Wyborczą i TVN te nasze uwagi o niemieckiej bezczelności oczywiście przemilczały . To mówi bardzo wiele i pokazuje , kto rozdaje karty w kraju nad Wisłą .
  Serdecznie pozdrawiamy

  autor Redakcja PMN

  blog: PMN bloog

 • dodano: 05 czerwca 2012 18:52

  Witam. Wypowiedź prezydenta Obamy to dowód na skuteczność działań niemieckich specsłużb. W Polsce o Agencji 114 i operacji dezinformacyjnej pt. "Polskie obozy koncentracyjne" napisał wcześniej tylko diarium.pl w tekście "Nazistowskie demony nad niemieckimi służbami specjalnymi". Co ciekawe zwracałem się do kilku znajomych dziennikarzy z dużych stacji telewizyjnych, aby w materiale o wypowiedzi prezydenta USA wspomnieli skąd się wzięło określenie "polskie obozy koncentracyjne", kto je wymyślił i wpuścił do medialnego obiegu i za każdym razem sprawa utknęła na poziomie wydawcy materiału. Ciekawe nieprawdaż? Pozdrawiam redakcję jednego z moich ulubionych portali.

  autor Amator

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

niedziela, 18 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  115 441  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O moim bloogu

Bloog będzie zawierał informacje na tematy przemilczane dotychczas w polskiej polityce i historii ze względu na ich narodowy charakter .

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 115441

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl